Siatki do siatkówki

Sport Sympatycy siatkówki to najkulturalniejsza grupa kibiców ze wszystkich dyscyplin sportowych, jakie ogląda się w Polsce. Nigdy nie przeklinają ubliżając sędziom, nie wygwizdują rywali, kiedy tym gra się hymn narodowy. W końcu nasi kibice, znani na całym świecie, potrafią uszanować fakt, że przeciwna drużyna była lepsza i każdego nagradzają brawami. Na mecze siatkówki - bez względu czy gra reprezentacja, czy drużyna klubowa - mogą przyjść wszyscy. Bez obaw na widownię możemy zabrać nawet dzieci. W Polsce siatkówka = zero agresji. Żaden sport nie ma tak wiernych i tak wspaniałych kibiców. No może jedynie kajak polo, ale o kajak polo mało który Polak wie, bo nie jest to sport medialny (choć wkrótce być może). Opinie o Polaku jako Kibicu potwierdzają największe gwiazdy siatkówki na świecie i działacze sportowi. Żadna nacja na świecie nie kibicuje tak, jak my i wszyscy lubią grać przed polską publicznością.

Łucznictwo zaliczane jest do sportów. Trzeba sobie zdawać sprawę, że w łucznictwie sportowym nie można korzystać z celowników optycznych. Dozwolone jest natomiast korzystanie ze sprzętu optycznego zarówno przed jak i po oddaniu strzału. To z jakiej odległości zawodnicy strzelają zależy od dwóch rzeczy. A mianowicie od wieku zawodników startujących a także od płci. A zatem kobiety strzelają z takich odległości jak siedemdziesiąt metrów, sześćdziesiąt, pięćdziesiąt oraz trzydzieści metrów a mężczyźni dziewięćdziesięciu, siedemdziesięciu, pięćdziesięciu oraz trzydziestu metrów. Łucznictwa nie można uprawiać wszędzie. Otóż teren torów łucznictwa musi być równy, z dobrze wykoszoną trawą i dodatkowo ustawiony w kierunku północnym. A teraz coś może o samej tarczy. Nie każdy pewnie wie, że składa się ona z dziesięciu pól w pięciu różnych kolorach. A zatem można wyróżnić kolor złoty, czerwony, niebieski, czarny oraz biały. Najwięcej punktów uzyskuje się za strzał oddany w pole koloru złotego a najmniej w pole koloru białego.

Siedmiobój lekkoatletyczny jest dyscypliną sportową składającą się z siedmiu różnych konkurencji sportowych. Siedmiobój lekkoatletyczny w hali rozgrywany jest tylko i wyłącznie przez mężczyzn. W hali kobiety rozgrywają pięciobój lekkoatletyczny. Odwrotna sytuacja jest na stadionie otwartym. A mianowicie tam rozgrywają go tylko kobiety, natomiast mężczyźni startują w dziesięcioboju. Ze względu na to, że na tą dyscyplinę sportu składa się aż siedem różnych konkurencji, to zawody zawsze rozgrywane są przez dwa dni. I tak w przypadku kobiet, pierwszego dnia rozgrywany jest bieg na sto metrów przez płotki, skok wzwyż oraz pchnięcie kulą i bieg na dwieście metrów. Drugiego dnia natomiast rozgrywany jest skok w dal, rzut oszczepem oraz bieg na osiemset metrów. Natomiast jeśli chodzi o mężczyzn to u nich siedmiobój lekkoatletyczny także trwa dwa dni. Przy czym pierwszego dnia zawodnicy startują w biegu na sześćdziesiąt metrów, skoku w dal, pchnięciu kulą a także skoku wzwyż. Natomiast drugiego dnia rozgrywane są takie konkurencje jak : bieg na sześćdziesiąt metrów przez płotki, skok o tyczce oraz bieg na tysiąc metrów.