Bilety

Sport W ostatnich latach w sprzedaży było pod koniec stycznia, lub na początku lutego. W tym roku jak do tej pory się nie pokazały i kibice umierają z niecierpliwości. Mowa tu o biletach na rozgrywki Ligi Światowej, które zawsze sprzedają się w ciągu zaledwie kilku godzin. Zazwyczaj sprzedaż prowadził znany portal "kupbilet" i bilet było można dostać już na początku roku. W tym roku jest inaczej. Polski Związek Piłki siatkowej wciąż zwleka ze sprzedażą. Prawdopodobnie problemem są decyzje dotyczące miejsc, do których w tym roku zawitają rozgrywki. Zazwyczaj były to cztery miasta: Katowice, Łódź, Poznań i Bydgoszcz. W sezonie 2009 gospodarzami meczów mają być Katowice, Łódź i Wrocław. Niektóre obiekty jednak, na których mają być rozegrane mecze są w fazie modernizacji i nie wiadomo, czy obiekty będą należycie przygotowane do rozgrywek. W PZPS bałagan, a kibice... cierpliwie czekają.

Jedną z odmian piłki ręcznej jest piłka ręczna plażowa. Jest to oczywiście gra zespołowa. Charakteryzuje się ona tym, że każda drużyna składa się z trzech zawodników w polu oraz jednego bramkarza. Jest to gra, która składa się z dwóch części. Każda z części trwa dziesięć minut. Żadna z połów nie może zakończyć się remisem, musi być rozstrzygnięcie. Boisko to, jak można się domyślić, jest piaskiem. Podczas meczu zdobywa się dwa rodzaje bramek. A mianowicie bramki tak zwane zwykłe punktowane są po jednym punkcie. Natomiast bramki spektakularne odpowiadają dwóm punktom. To, co różni zwykłą piłkę ręczną od piłki ręcznej plażowej to to, że w piłce plażowej o zwycięstwie decydują tak zwane punkty meczowe. Otóż wygranie pierwszej części meczu to jest otrzymanie jednego punktu meczowego, natomiast wygranie dwóch połówek meczu to nic innego jak dwa punkty meczowe. W Polsce piłka ręczna plażowa rozwija się tak naprawdę szybkim tempem od dwóch lat i z każdym rokiem jest coraz bardziej popularna.

Jedną z odmian kajakarstwa jest kajakarstwo górskie. Polega to na pływaniu kajakiem po górskich rzekach lub innych akwenach wodnych o podobnym charakterze. Kajakarstwo górskie jest dyscypliną sportu niezwykle złożoną. Jednak najbardziej popularne są cztery jego odmiany. Pierwsza z nich to river runing. Ta konkurencja polega na spływaniu z rzek górskich. Druga konkurencja kajakarstwa górskiego to creeking. Polega ona na tym, że zawodnicy spływają wąskimi strumieniami o bardzo dużych spadkach. Natomiast slalom to nic innego jak wyścig trasą wyznaczoną bramkami. Ostatnią dyscypliną sportową jest freestyle, czyli jednym słowem są to akrobacje wykonywane przez kajakarzy. Akrobacje te oceniane są przez sędziów. Każdy zawodnik uprawiający kajakarstwo górskie posiada kajak, wiosło, piankę neoprenową, kask, kamizelkę asekuracyjną oraz fartuch. W Polsce najlepsze warunki do uprawiania kajakarstwa górskiego występują na Białce oraz Kamiennej. Istnieje też kilka sztucznych torów kajakowych. Bez wątpienia najpopularniejszy znajduje się w Krakowie.