Footbag

Sport Mało kto pewnie wie co to jest footbag. A mianowicie jest to zbiór różnych dyscyplin sportowych charakteryzujących się tym, że odbija się małą piłeczkę nogami przy czym na różne sposoby. Jedną z konkurencji footbagu jest freestyle. W tej dziedzinie piłeczkę można kopać każdą częścią ciała oprócz rąk. Freestyle dodatkowo cechuje to, że można wykonywać także inne, różnorodne elementy jak na przykład obroty wokół zośki nogami czy głową a nawet obrót wokół własnej osi. Inną konkurencją zaliczaną do footbagu jest net. Ta dyscyplina sportowa rozgrywana jest na boisku i polega na odbijaniu piłki stopami przez siatkę o wysokości stu pięćdziesięciu pięciu centymetrów. W tej dyscyplinie sportowej można zauważyć pewne podobieństwa do siatkówki. Kolejną konkurencją sportową zaliczaną do footbagu jest 2 Squares. Jeżeli natomiast chodzi o sprzęt jaki jest wykorzystywany w tych dyscyplinach, to w dyscyplinie net stosuje się twarde i jednocześnie ciężkie footbagów. Natomiast w we Freestyl'u używa się małych woreczków.

Sport jest to nic innego jak wszelkie formy aktywności fizycznej. Jest to bardzo rozbudowana dziedzina życia i tak naprawdę cały czas się rozwija. Pewnym rozgraniczeniem może być to, że sport można podzielić na ten, który jest uprawiany wyczynowo jak również na ten uprawiany dla przyjemności, dla poprawy własnej kondycji fizycznej. Dodatkowo sport można podzielić na ten, który zalicza się do sportów olimpijskich jak również na ten, który nie należy do sportów olimpijskich. Inny podział mówi o tym, że występują sporty indywidualne zimowe i odpowiednio letnie a zarazem sporty drużynowe. Niektórzy wyodrębniają również taką dziedzinę jak sport ekstremalny. Zaliczyć do niego trzeba wszystkie aktywności fizyczne, które to w jakimś większym stopniu zagrażają naszemu zdrowiu fizycznemu. A zatem do najważniejszych z nich zaliczyć trzeba skok na bungee, skok ze spadochronu, lot na motolotni czy paralotni i tego typu podobne sporty. Aby móc je uprawiać trzeba posiadać w sobie naprawdę dużo odwagi.

Wioślarstwo jest dyscypliną sportową. Polega na wykorzystywaniu siły mięśni wioślarzy do poruszania łodzi. Każdy wioślarz siedzi tyłem do kierunku ruchu łodzi. Wioślarstwo jest konkurencją olimpijską. Wśród kobiet można wyróżnić pięć konkurencji. Są to: jedynka, dwójka podwójna, czwórka podwójna, ósemka oraz dwójka podwójna wagi lekkiej. Natomiast wśród mężczyzn można wyróżnić osiem konkurencji. Są to : jedynka, dwójka podwójna, czwórka podwójna, dwójka bez sternika, czwórka bez sternika, ósemka, dwójka podwójna wagi lekkiej, czwórka bez sternika wagi lekkiej. Cóż więcej można powiedzieć o wioślarstwie? Może to, że regaty wioślarskie mogą odbywać się tylko i wyłącznie na specjalnie przygotowanych akwenach wodnych. Na takim akwenie musi być wytyczony tor bojami o długości dwóch kilometrów. W każdym biegu wioślarskim może wziąć udział sześć osad. Wioślarstwo jest sportem, w którym to Polacy mogą pochwalić się pewnymi osiągnięciami. A mianowicie ostatnio na igrzyskach olimpijskich w Pekinie w 2008 roku zdobyli srebrny medal w konkurencji czwórki bez sternika wagi lekkiej.