kurs instruktora fitness lublin

Fitness należy do rodzajów sportu. Bardzo często uprawiany jest przez ludzi w celu zachowania dobrej sylwetki a także w celu poprawienia własnej kondycji fizycznej. Zdarza się także, że ludzie zaczynają uprawiać fitness, by schudnąć. Obecnie w Polsce można zauważyć, że coraz więcej Polaków zaczyna uprawiać fitness. Dzieje się tak dlatego, że coraz więcej Polaków zaczęło zdawać sobie sprawę jak ważne jest dbanie o swoje zdrowie. Fitness jest sportem bardziej cieszącym się powodzeniem wśród kobiet niż mężczyzn. Mężczyźni cały czas wolą jednak zajęcia na siłowni. Do Polski fitness dotarł stosunkowo niedawno bo dopiero w 1981 roku. Tak naprawdę w Polsce wszystko zaczęło się od Hanny Fidusiewicz, która to właśnie jako pierwsza w Polsce ukończyła kurs aerobiku w Paryżu. No i tak się wszystko zaczęło. Otóż bardzo szybko zaczęły powstawać kluby fitness, które to proponowały swoim klientom wiele różnych zestawów ćwiczeń. Fitness jest dziedziną sportu, która cały czas się rozwija i która to staje się coraz bardziej popularna w Polsce.

Jak można się domyślić po już samej nazwie, trójbój siłowy należy do tak zwanych sportów siłowych. Trójbój siłowy jest dyscypliną sportu, która składa się z trzech różnych konkurencji sportowych. A mianowicie można wyróżnić przysiad ze sztangą, wyciskanie leżąc a także martwy ciąg. Jeżeli chodzi o tą pierwszą konkurencję, czyli przysiad ze sztangą, to jest to niestety dosyć kontuzjogenna konkurencja. I dlatego między innymi zaleca się, że zawodnik zakłada pas ciężarowy podczas ćwiczeń. Przysiady ze sztangą charakteryzują się tym, że są niewątpliwie najlepszymi ćwiczeniami na rozwój siły oraz masy mięśni ud. Natomiast jeśli chodzi o wyciskanie leżąc, to polega to na położeniu się na ławce a następnie chwyceniu sztangi. Tutaj występuje bardzo dużo reguł, które trzeba przestrzegać, by wyciskanie zostało uznane. Trzecią konkurencją w trójboju siłowym jest martwy ciąg. W tej konkurencji wykorzystywane są przede wszystkim prostowniki grzbietu, mięśnie najszersze grzbietu, pośladkowe, dwugłowe ud.

Dyscypliną należącą do ciężkiej atletyki jest podnoszenie ciężarów. Ta dyscyplina sportu polega na podnoszeniu przez zawodnika sztangi o danej masie. W podnoszeniu ciężarów można wyróżnić dwie techniki: rwanie oraz podrzut. A zatem na czym polega każda z technik? Otóż rwanie polega na tym, że zawodnik musi unieść sztangę z pomostu bezpośrednio ponad głowę a następnie przetrzymanie jej. A podrzut to nic innego jak podnoszenie sztangi przez zawodnika najpierw na klatkę piersiową a dopiero potem wybicie jej ponad głowę. Na zawodach w podnoszeniu ciężarów, każdy z zawodników ma trzy próby uniesienia sztangi w każdej technice. Podnoszenie ciężarów jest oczywiście dyscypliną olimpijską, choć nie było jej na igrzyskach w Paryżu w 1900 roku, w Londynie w 1908 roku oraz w Sztokholmie w 1912 roku. Jeżeli chodzi o najpopularniejszych i jednocześnie odnoszących największe sukcesy w tej dziedzinie sportu Polaków to trzeba zaliczyć przede wszystkim Szymona Kołeckiego, Andrzeja Komara czy Agatę Wróbel.