spływy kajakowe Zachodniopomorskie

Kajakiem można pływać nie tylko po jeziorach. Jeśli zawsze lubiłeś pływać kajakiem, masz trochę odwagi, dobrą kondycję i chcesz spędzić czas z dużą dawką adrenaliny, kajakarstwo górskie jest sportem dla Ciebie. Musisz zdawać sobie jednak sprawę z tego, że nie jest to łatwy sport, który uprawiać może każdy. Aby móc wybrać się w góry i popłynąć wraz z nurtem rwącej rzeki, musisz zdobyć nie lada umiejętności. Kajakarstwo górskie nie jest sportem dla ludzi o słabej kondycji fizycznej, ponieważ utrzymanie kajaka na powierzchni na przykład rwącego górskiego potoku nie jest wcale takie proste. Aby móc wsiąść do jednoosobowego kajaka i poddać się prawdziwemu żywiołowi, jakim jest woda, najpierw musisz przejść specjalistyczne szkolenia pod okiem instruktorów, którzy swoim doświadczeniem na pewno pomogą tobie nauczyć się sztuki panowania nad kajakiem w nierzadko trudnych warunkach. Kiedy już posiądziesz pewne umiejętności i będziesz mógł pływać po coraz trudniejszych rzekach zrozumiesz jak wiele satysfakcji daje pokonywanie własnego strachu.

Czego szukamy w nowoczesnych sportach? Głównie tempa. Nie bawią nas już nużące sporty. Nie cieszymy się w wolnego tempa gry - zwłaszcza w przypadku sportów drużynowych. Dlatego też szukamy coraz to nowszych sposobów na rywalizację, szukamy nowych wrażeń i emocji. W tym miejscu na plan pierwszy wysuwa się kajak polo - nowoczesny i szalenie dynamiczny sport.Kajak polo to nic innego jak piłka wodna. Tyle że zawodnicy poruszają się na szybkim i niezwykle zwrotnych kajakach. Obie - przeciwne drużyny starają się rzucić jak najwięcej goli do bramki zawieszonej półtorej metra nad wodą. Wygrywa ta drużyna, która uczyni to więcej razy.Kajak polo to sport zaliczany do grona ekstremalnych. W Europie szalenie popularny. W Niemczech, Holandii, Anglii, Francji gra się już zawodowo, istnieją takie same ligi jak piłkarskie. To przyszłość światowego sportu i sportów drużynowych. A nas cieszy to, że Polska ma bardzo silną reprezentację, aktualnie 5 drużynę świata.

Bobslej to sport uprawiany w specjalnych saniach. Bobsleje są tak skonstruowane że mogą w nich przebywać nawet załogi kilku osobowe. Każdy z takich zawodników ma inne zdanie z którego musi wywiązać się jak najlepiej. Na początku jest zawsze kapitan jego zadaniem jest kierowanie pracą całego zespołu ale inni zawodnicy są też ważni ponieważ odpowiadają za szybkość sań i za to jak są kierowane. Bobsleje są przeważnie rozgrywane porą zimowa ponieważ wtedy są najlepsze warunki, należy wspomnieć że każdy tor musi być specjalnie do tego celu przygotowany mowa tutaj przede wszystkim o specjalnym kanale którym ścigają się bobsleiści poza tym musi być on bardzo śliski ponieważ w wyścigu taki chodzi przede wszystkim o jak najniższy czas przejazdu. Sport ten nie należy do grupy sportów rekreacyjnych ponieważ w tej kwestii trzeba być zawodowcem i mieć świadomość czym grozi wypadek w takim sprzęcie. Jeździ się tutaj bardzo szybko po twardej nawierzchni dlatego też każdy z zawodników musi nosić na sobie kask ochronny