Obietnice

Sport Francuzi, Niemcy i gospodarze turnieju Turcy będą rywalami polskich siatkarzy w I rundzie Mistrzostw Europy, które odbędą na początku września w Istambule i Izmirze. Faworytem grupy jest nasza reprezentacja, ale nie można zlekceważyć rywali. Zarówno Niemcy jak i Francuzi mają nieobliczalne drużyny, które są w stanie sprawić niespodziankę, Turcy z kolei dopingowani będą przez własnych kibiców, a jak wiadomo ściany pomagają gospodarzom. Michał Winiarski w jednym wywiadzie zapowiadał, że on i jego koledzy z drużyny na czempionacie starego kontynentu będą walczyć tak samo zawzięcie jak nasi ręczni, którzy nie tak dawno wywalczyli brąz podczas Mistrzostw Świata. I oby nasi panowie walczyli zawzięcie i skutecznie od pierwszego meczu. Jeśli bowiem Polacy zajmą drugie miejsce w swojej grupie eliminacyjnej, to najprawdopodobniej w II rundzie przyjdzie im się zmierzyć z ekipa Rosji. A my - kibice wolelibyśmy, żeby nasi chłopcy ograli buńczucznych Rosjan dopiero w meczu o złoty medal.

Paintball jest zarówno grą zespołową jak i coraz częściej dobrą formą rozrywki zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Paintball to gra organizowana może być zarówno na specjalnie przygotowanej hali jak i na terenie otwartym. Gra ta polega na tym, aby trafić przeciwnika kulką. Wówczas gracz, który zostanie trafiony zostaje wyeliminowany z gry. W paintballu występuje bardzo dużo scenariuszy gier. To wszystko po to, by gra ta była niezwykle urozmaicona a co za tym idzie, by gracze nie czuli znużenia. Pewną odmianą paintballa jest paintball leśny. Gra ta odbywa się na otwartym terenie i co się z tym wiążę ma jak najbardziej odzwierciedlać realny stan. Aby móc wczuć się w grę, gracze ubierają specjalne stroje. Wszystko po to, by być jak najmniej widocznym dla przeciwnika. Markery także przypominają tą prawdziwą broń używaną przez żołnierzy. To wszystko powoduje, że jest to bardzo ekscytująca rozgrywka. Paintball leśny trwa dosyć długo, gdyż strategie są dosyć mocno rozbudowane a co się z tym wiąże niezwykle atrakcyjne.

Jednym ze sportów wodnych są skoki do wody. Jest to dyscyplina sportowa, która dzieli się na skoki z trampoliny oraz skoki z wieży. Jeżeli chodzi o skoki z trampoliny, to one wykonywane są z wysokości jednego lub trzech metrów. Natomiast skoki z wieży wykonywane są z wysokości pięciu, siedmiu i pół oraz dziesięciu metrów. Zarówno skoki z trampoliny jak i z wieży mogą być wykonywane z miejsca jak i rozbiegu. Dodatkowo trzeba podkreślić, że konkurencje odbywają się zarówno pojedynczo jak i w dwójkach, gdzie liczy się synchronizacja. Jeżeli chodzi natomiast o skoki to wśród skoków z trampoliny można wyróżnić ich pięć rodzajów. Są to: skok w przód, w tył, delfin, auerbach i śruba. Natomiast w przypadku skoku z wieży dochodzi jeszcze skok ze stania na rękach. Bez wątpienia to wszystko pokazuje, że skoki do wody są niezwykle atrakcyjną a co za tym idzie bardzo widowiskową konkurencją sportową. I dlatego też na zawody sportowe przychodzi bardzo duża liczba kibiców, która lubi podziwiać zawodników skaczących do wody.