Sanki

Sport Sanki są doskonałą formą zabawy w górach. Sanki towarzyszą nam podczas zabaw zimowych, ponieważ dostarczają niezapomnianych wrażeń. Sanki to nie tylko sprzęt do zabawy, to także pomoc w codziennych trudach. Na przykład na Alasce śniegi są bardzo wysokie i ludzie bez sań nie byli by w stanie się przemieszczać, tam też są organizowane, co roku zaprzęgi psie, które ścigają się o miano najlepszego. Sanie te naturalnie różnią się od tych, których używają do zabawy dzieci, jednak idea poruszania się jest dokładanie taka sama. Normalne sanki to sprzęt, który składa się z kilku prostych elementów, jednak te spotyka w sporcie muszą być bardzo zaawansowane technologicznie. Na sankach dzieci bawią się całą zimę, ponieważ dają one im wiele frajdy, podczas zjeżdżania z górki, czy nawet podczas organizowanego kuligu. Jeśli chodzi o sanki i małe dzieci lepiej, aby bawiły się pod kontrola ludzi starszych, ponieważ zabawa może okazać się nieco niebezpieczna. Organizowanie kuligów również powinno być pozostawione ludziom dorosłym i odpowiedzialnym.

Hokej jest to rodzaj sportu uprawianego na lodzie, jest również zaliczany do nieco brutalnych sportów. Sport ten jest uprawiany przede wszytkim zimą, ponieważ w tej porze roku są wspaniale warunki do jego uprawiania. W niektórych miastach w hokej inwestuje się nawet latem, ponieważ jest to wspaniała gra zespołowa, która zawsze przyciąga wielką widownię. Na hokej decydują się tylko nieliczni, ponieważ jest to sport bardziej dla chłopców, jak się pewnie domyślacie w tym wypadku liczy się siła. Podstawą jest znakomita umiejętność poruszania się na łyżwach. Dodatkowa przeszkodą dla kobiet są stroje zawodników, ponieważ są one bardzo ciężkie. Zawodnik musi nosić kask, ponieważ w przypadku zderzenia z lodem czy innym zawodnikiem możemy odnieść poważne obrażenia. W hokeju chodzi o to, aby krążek wbić do bramki przeciwnika, podobnie jak to się ma w piłce nożnej, z tym, że w hokeja gra się za pomocą rąk, a nie nóg. Hokej to brutalna gra, ponieważ zawodnicy są w stanie dokonać niemalże wszystkiego aby zdobyć wymarzonego gola.

Bobslej jest to bardzo popularny sport zimowy. Bobsleje wyglądem przypominają sanie, tylko że wyżej zabudowane. Bobsleje to podobnie jak hokej sport zespołowy, a więc może być w drużynie od dwóch do sześciu zawodników. W tego typu sporcie chodzi przede wszytkim o to, aby uzyskać jak najkrótszy czas przejazdu po wyznaczonej trasie. Bardzo ważne podczas startu w zawodach jest nie tylko posiadanie odpowiedniego sprzętu, ale zdecydowanie ważniejsze są umiejętności zawodników, które nabywa się podczas długich treningów. Tor dla bobslejów przypomina bardziej tunel, dzięki czemu rozpędzone pojazdy nie mogą wypaść z trasy a poza tym, co ważne jest to bardziej bezpieczne niż w przypadku saneczkarstwa. Bobsleje są uprawiane tylko w czasie zimy, ponieważ koszt utrzymania takiego toru jest bardzo drogi, więc latem nie jest to opłacalne. Każdy zawodnik ma w bobsleju ma swoje miejsce i ściśle określoną rolę. Poza tym nie wolno zapominać ze jest to dość trudny sporty i ryzykowny, więc trzeba pamiętać o przestrzeganiu wszelkich zasad.