Tenis ziemny

Sport Zasady i przepisy gry dostępność Tenis ziemny to gra która wielu ludzi uważa za grę dla bogatej części społeczeństwa po części mają rację bowiem wstęp na kort i sprzęt do gry nie jest tanie w naszym kraju. Gra rozgrywa się na karcie który przypomina dwa prostokąty z namalowanymi liniami i siatka która je odgradza od siebie. Do gry służy zielona piłeczka dość twarda oraz rakieta tenisowa która jest dosyć duża w miejscu w którym uderza się nią o piłeczce rakieta ma rozciągniętą grubą i dobrze naciągniętą żyłką która zapewnia szybkie i dokładne uderzeni piłeczki. Gra toczy się do wygranych setów. Np. 3 sety wygrana 6-2 6-4 7-5 lub Ina Podczas gry trzeba skierować piłkę w odpowiednie pola na korcie które są oznaczone jeżeli przeciwnik nie odbije piłki z naszego zagrania a piłka trafi w dany obszar na korcie zdobywamy punkty gra toczy się w systemie punktowym za każde dobre zagranie które nie odbierze przeciwnik 15 małych punktów po zdobyciu 3 takich punktów gracz może zyskać 1 duży punkt który jest liczony w setach. Na świecie odbywają się zawody tenisowe które przyciągają najlepszych graczy z całego świata. A nagrody za zwycięstwo są bardzo duże.

Zasady popularność gry Tenis stołowy to bardzo popularna gra aby muc w nią grac potrzebny jest do niej 2 rakietki do tenisa stołowego piłeczka i stuł do tenisa stołowego który ma kształt prosto katu a na środku jest rozciągniętą niska siatka celem gry jest takie zagranie piłeczki aby przeciwnik po odbiciu jej na swojej połowie stołu nie mógł w nią trafić swoją paletką w taki sposób aby piłeczka wróciła na nasza połowę stołu. W tenisie stołowym gra się w setach w każdym secie trzeba zdobyć 11 punktów aby wygrać. Aby wygrać cały mecz trzeba wygrać 3 sety. Piłeczki nie wolno serwować z reki piłeczka musi zostać podrzucona do góry przed serwisem. Rozróżniamy dwa uderzenia w tenisie bekchęt i forchęt, W tenisa można grac nawet jeżeli nie posiadamy profesjonalnego stołu wystarczy posiadać jakąś deskę która przypomina kształt stołu u kupić siatkę. Można też grac większą ilością osób w tak zwanego bieganego jest to gra która rozwija refleks i szybkość. Najlepszymi graczami na świecie w tenisa stołowego są chińczycy którzy od wielu lat dominują w tym sporcie.

Zasady gry oraz gdzie można grac Siatkówka to gra zespołowa w której w jednej drużynie występuje sześciu zawodników w siatkówce gra się piłką która trzeba podbijając w górę a następnie przebijając przez siatkę na stronę przeciwnika. W siatkówce gra się w 3 setach do 25 punktów. Jeden zawodnik może podbić piłkę jeden raz jedna drużyna może wykonać 3 odbicia w 3 odbiciu musza posłać piłkę przez siatkę na stronę rywali. Piłki nie wolno podtrzymywać podnosić rękami dopuszcza się tylko podbicia piłki. Po zdobyciu punktu z obrony lub gdy przeciwnik źle zagra następuje przejście czyli przesunięcie zawodników o jedną pozycję w lewo. W siatkówkę można grac w specjalnych halach jak i na polu na przygotowanych boiskach jak również na plaży jest to korzystne w lecie kiedy jest gorąco. Boisko do siatkówki t to jakby dwa kwadraty pomiędzy którymi umieszczona jest wysoka siatka a na boisku namalowane są linie do których liczy się linia gry. Nasza reprezentacja ostatnimi laty notuje dobre wyniki w tej dyscyplinie sportu zarówno mężczyźni jak i kobiety.