Trójbój siłowy

Jak można się domyślić po już samej nazwie, trójbój siłowy należy do tak zwanych sportów siłowych. Trójbój siłowy jest dyscypliną sportu, która składa się z trzech różnych konkurencji sportowych. A mianowicie można wyróżnić przysiad ze sztangą, wyciskanie leżąc a także martwy ciąg. Jeżeli chodzi o tą pierwszą konkurencję, czyli przysiad ze sztangą, to jest to niestety dosyć kontuzjogenna konkurencja. I dlatego między innymi zaleca się, że zawodnik zakłada pas ciężarowy podczas ćwiczeń. Przysiady ze sztangą charakteryzują się tym, że są niewątpliwie najlepszymi ćwiczeniami na rozwój siły oraz masy mięśni ud. Natomiast jeśli chodzi o wyciskanie leżąc, to polega to na położeniu się na ławce a następnie chwyceniu sztangi. Tutaj występuje bardzo dużo reguł, które trzeba przestrzegać, by wyciskanie zostało uznane. Trzecią konkurencją w trójboju siłowym jest martwy ciąg. W tej konkurencji wykorzystywane są przede wszystkim prostowniki grzbietu, mięśnie najszersze grzbietu, pośladkowe, dwugłowe ud.

Saneczkarstwo to sport zaliczany do tak zwanych sportów zimowych. Zawody te mogą być organizowane zarówno na torach sztucznych jak i naturalnych. Jest to sport uprawiany zarówno przez mężczyzn jak i kobiety. O tym kto wygra decyduje łączny czas wykonanych ślizgów. Saneczkarstwo jest dyscypliną olimpijską od 1964 roku. Nie jest to dyscyplina jakoś strasznie popularna, ale ma ona dosyć bogatą historię. W Polsce za centrum saneczkarstwa uznaje się Krynicę-Zdrój. Został tam utworzony tor saneczkowy na stokach Góry Parkowej. Do użytku został on oddany w 1929 roku, następnie był kilkakrotnie przebudowywany. Niestety w połowie lat osiemdziesiątych tor ten popadł w ruinę. Trochę lat trzeba było czekać, by znowu do łask w Polsce powróciło saneczkarstwo. A mianowicie dopiero w zeszłym roku rozpoczęto budowę nowoczesnego i jednocześnie sztucznie mrożonego toru saneczkowo-bobslejowo-skeletonowego. Pomimo takich a nie innych trudności polscy zawodnicy odnosili jakieś sukcesy w tej dyscyplinie sportu.

Curling to nic innego jak sport zespołowy. Rozgrywany jest on na torze lodowym. W zawodach biorą udział dwie drużyny, gdzie każda liczy po czterech zawodników. Do gry w curling używa się granitowych kamieni. Celem zawodników jest dostarczenie tego kamienia to tak zwanego domu. Jest to gra, w której liczy się przede wszystkim precyzja oraz dokładność. Tylko osoby, które mogą pochwalić się takimi cechami mają szansę na wygranie tej konkurencji. Jeżeli chodzi o sprzęt jaki używa się w curlingu, to trzeba wymienić przede wszystkim szczotkę. Do czego ona służy? Otóż wykorzystywana jest ona do zamiatania lodu. Chodzi tu o to, że mocno szorowanie powoduje, że lód się topi a co się z tym wiążę zmienia się tarcie a także prędkość kamienia. Dodatkowo szczotki służą do oczyszczania lodu z nierówności, które to mogą przeszkadzać w płynięciu kamienia. Curling jest bardzo ciekawą grą i z każdym rokiem cieszącą się coraz to większą popularnością. Zasady gry w tą grę nie należą do jakoś specjalnie skomplikowanych.