Zabrakło szczęścia

Sport Niezwykle emocjonujące były tegoroczne rozgrywki Ligi Mistrzów z udziałem polskich klubów. Naprawdę niewiele brakowało, a w wielkim finale tych najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywek wystąpiły aż dwa nasze kluby. Niestety zabrakło naszym siatkarzom trochę szczęścia w najważniejszych momentach ćwierćfinałowych pojedynków. Polska liga siatkówki uważana jest za jedna z najsilniejszych na świecie. Wyższe notowania mają tylko ligi Włoska i Rosyjska. Nie dziwota, że w barwach naszych drużyn chcą grać najwybitniejsi zawodnicy tej dyscypliny sportowej. Polskie klubu fenomenalnie spisują się podczas rozgrywek europejskich pucharów. W drodze po laury bija znakomite kluby, legendarne drużyny i budzą coraz to większy ostach w szeregach rywali. Z roku na rok widać postępy, w tym roku mistrz i wicemistrz Polski grali w ćwierćfinale rozgrywek Ligi Mistrzów. Do awansu do Final Four brakowało niewiele. Ale co się nie udało w tym roku, uda się w następnym. I tego sobie życzmy - niech nasi chłopcy pokażą, kto rządzi w Europie!

Latające dyski a powszechniej frisbee to rodzaj sportu, ale także pewna forma rekreacji. Powszechnie frisbee ma kształt talerza o średnicy około dwudziestu do dwudziestu pięciu centymetrów. Talerz ten wykonany jest z plastiku. Trzeba tu jednak wspomnieć o tym, że kształt, waga czy twardość materiału mogą się stosunkowo różnić od siebie. A mianowicie nie ma jakiś specjalnych norm co do tego jak ma wyglądać talerz frisbee. Oczywiście wiadomo, że jedno frisbee spowoduje dłuższy lot a drugie krótsze. I wówczas decydują o tym między innymi te parametry. Frisbee jest mało skomplikowaną grą. A mianowicie polega tak naprawdę na rzucaniu i łapaniu talerza. Jednak wśród te prostej technice, można wyróżnić kilka gier. Najpopularniejsze to disc golf, freestyle frisbee, ultimate frisbee oraz Dog frisbee. Dodatkowo we frisbee można wyróżnić trzy techniki rzutu. Oto one: równolegle do ziemi, z przodem pochylonym do góry a także z przodem pochylonym do dołu. Każda z tych technik jest inna i powoduje inną długość rzutu.

Zespołową grą sportową jest piłka wodna. Ten sport rozgrywany jest w basenie. Biorą w nim udział dwie drużyny po siedem osób. Basen można porównać do boiska, gdyż tak samo musi mieć określone wymiary a także znajdują się dwie bramki. Wysokość wody w basenie musi mieć minimum sto osiemdziesiąt centymetrów. Podobnie jak w znanej grze - piłce ręcznej, tak i w piłce wodnej wygrywa ta drużyna, która strzeli więcej goli od swojego przeciwnika. Mało kto pewnie wie, że piłka wodna to sport, który to powstał pod koniec dziewiętnastego wieku w Wielkiej Brytanii. A zatem nie jest to młoda dyscyplina sportu. Jednak niedawno zostały ogłoszone nowe zasady gry w piłkę wodną. A mianowicie teraz czas gry składa się z ośmiu minut. Są cztery części gry. Dodatkowo miejsce wykonywania rzutów karnych zostało przesunięte na linię pięciu metrów. To wszystko pokazuje, że piłka wodna jest niezwykle ciekawą konkurencją sportową a zarazem bardzo oryginalną grą zespołową, inną od wszystkich bo rozgrywaną w wodzie.